wsparcie

Flowers

Termolifting Zaffiro

Termolifting jest nowoczesną metodą poprawy kondycji skóry, z której korzysta medycyna estetyczna. Wykorzystuje on promieniowanie IR (podczerwone), które podgrzewa włókna kolagenowe w skórze, korzystnie oddziałując na ich strukturę. W efekcie następuje rewitalizacja skóry oraz jej widoczne odmładzanie. Nasza klinika w Szczecinie, obok wyspecjalizowanych porad medycznych w gabinetach ginekologicznych, lekarza dermatologa i alergologa, oferuje też pacjentkom możliwość skorzystania z zabiegów, które korzystnie wpłyną na wygląd i poprawią samopoczucie psychiczne. Jedną z naszych propozycji jest termolifting Zaffiro.

Jak działa Zaffiro?

Starzenie się skóry to naturalny proces. Jego mechanizm sprowadza się do zmniejszenia aktywności fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Te dwie substancje decydują o napięciu i gęstej, zwartej strukturze skóry, a także o jej elastyczności. Malejąca ilość kolagenu sprawia, że pojawiają się zmarszczki i bruzdy, a napięcie i elastyczność skóry maleją. Procesu starzenia nie można powstrzymać, ale dzięki nowoczesnym metodom, jakimi posługuje się medycyna estetyczna, jest możliwe odmłodzenie skóry. Doskonałe efekty przyniesie termolifting wykonany przy pomocy Zaffiro. Urządzenie emituje promieniowanie IR (podczerwone) o długości fali 750-1800 nm. Podczerwień przenika do głębszych warstw skóry właściwej i powoduje ich równomierne i powolne nagrzewanie się. W efekcie włókna kolagenowe zostają podrażnione i kurczą się do pierwotnej długości. Następuje rewitalizacja skóry. Jej struktura zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się napięcie oraz elastyczność, zmarszczki zostają wygładzone. Efektem zabiegu jest odmłodzenie widoczne już po paru minutach od rozpoczęcia zabiegu. Termolifting ma również działanie długoterminowe. Podczas zabiegu następuje stymulacja fibroblastów, które intensywniej produkują nowe włókna kolagenowe. Produkcja kolagenu zostaje zwiększona o około 30 procent. Efekt poprawy struktury i elastyczności skóry nasila się stopniowo wraz z przyrostem ilości kolagenu. Ostateczne odmłodzenie skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

Czym jest Zaffiro?

Zaffiro jest nowoczesnym włoskim urządzeniem do termo liftingu, którego producentem jest firma Estelougue. Z możliwości tej aparatury medycyna estetyczna korzysta już od wielu lat. Na polskim rynku jest obecne od 2009 roku dzięki firmie ITP Esthetique. Przeznaczeniem Zaffiro jest rewitalizacja skóry, a w efekcie przywracanie jej pięknego, zdrowego i młodego wyglądu. Metoda stanowi alternatywę dla inwazyjnych metod kosmetycznych, jakimi posługuje się medycyna estetyczna.

Czym charakteryzuje się Zaffiro?

Termolifting za pomocą urządzenia Zaffiro jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Zabieg zajmuje niewiele czasu i nie pozostawia śladów, a pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Zaletą termoliftingu Zaffiro jest jego skuteczność na każdej partii ciała. Pozwala nie tylko na odmłodzenie skóry twarzy, ale też usuwa zmiany na dekolcie, ramionach, dłoniach, pośladkach oraz na brzuchu po ciąży.

Jak przebiega zabieg Zaffiro?

Zabieg termoliftingu za pomocą urządzenia Zaffiro nie wymaga żadnego przygotowania. Trzeba jedynie podjąć decyzję, jakie partie ciała chce się poddać rewitalizacji. Osobom po 35. roku życia najlepsze efekty zagwarantuje wykonanie 4 zabiegów – po jednym w miesiącu. Po ulokowaniu na leżance i oczyszczeniu skóry zostanie na nią nałożony specjalny żel, dzięki któremu głowica będzie się łatwiej przesuwać po skórze. Zadaniem żelu jest też schłodzenie skóry, które ochroni ją przed poparzeniem promieniami IR. Ich emisja następuje przez szafirową głowicę, która operator przesuwa po powierzchni skóry. W tym czasie włókna kolagenowe ulegają rozgrzaniu. Druga faza zabiegu obejmuje masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C. Po zabiegu rewitalizacja skóry może być wspomagana witaminą C, która stymuluje produkcję kolagenu.


Jakie obszary skóry można poddawać rewitalizacji?

Termolifting jest zabiegiem uniwersalnym, który można stosować bez względu na fototyp skóry czy jej obszar. Nie jest też przeciwwskazaniem silna opalenizna. Jedynym skutkiem ubocznym może być niewielkie zaczerwienienie, które szybko i samoistnie ustępuje. Odmładzanie można przeprowadzać nie tylko na widocznych partiach skóry – twarzy, dekolcie czy szyi i dłoniach. Równie dobre efekty ta technika zapewnia na ramionach, brzuchu, pośladkach czy wewnętrznej stronie ud. Zaffiro jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szybko zgubiły kilka kilogramów lub niedawno urodziły dziecko. Pomaga zwiększyć napięcie skóry i wygładza fałdy. Likwiduje również bruzdy i zmarszczki oraz poprawia owal twarzy.

Efekty zabiegu Zaffiro

Ponieważ zabieg termoliftingu ma za zadanie zwiększyć produkcję kolagenu i poprawić napięcie oraz elastyczność skóry, jego efektem są korzystne zmiany w zewnętrznym wyglądzie skóry. Następuje ujędrnienie skóry, podniesienie obwisłych policzków czy piersi, wygładzenie skóry ud czy brzucha i pośladków. Znikają bruzdy wargowo-nosowe i zmarszczki oraz poprawia się owal twarzy. Ostatecznie skóra jest wyraźnie odmłodzona i rozświetlona.