wsparcie

Flowers

Ultrasonografia ginekologiczna

Nasza klinika w Szczecinie zapewnia paniom kompleksową opiekę medyczną, do której zaliczają się też badania USG ginekologiczne. Współcześnie diagnostyka schorzeń kobiet nie jest możliwa jedynie w oparciu o klasyczne badanie przezpochwowe. Aby prawidłowo ustalić rozpoznanie, każde badanie ginekologiczne powinno być rozszerzone o badanie ultrasonograficzne. Ultrasonografię u kobiet nieciężarnych wykonuje się używając specjalnej sondy endowaginalnej (dopochwowej). USG ginekologiczne umożliwia rozpoznanie zmian dotyczących narządu rodnego, których lekarz ginekolog nie może wyczuć w czasie rutynowego badania. Istnieje również możliwość ustalenia rodzaju obserwowanych zmian. W celu prawidłowej oceny jajników, jajowodów oraz macicy każda pacjentka MediLuxClinic ma wykonywane badanie ginekologiczne oraz badanie ultrasonograficzne. Tak prowadzona diagnostyka zmniejsza ryzyko pomyłek diagnostycznych. 
Nie istnieją żadne przeciwwskazania do badań ultrasonograficznych przez pochwowych. USG ginekologiczne nie wymaga też żadnego specjalnego przygotowania do badania. 
Zapraszamy również do zapoznania się z informacją na temat ultrasonograficznych badań położniczych wykonywanych w naszym gabinecie, w tym również USG 3D/4D (zakładka usługi).